O Evencie

Black Diamonds to nowy i nieszablonowy event na mapie Europy.
Wydarzenie to łączy w jednym miejscu dwie wielkie pasje: motoryzację i muzykę.

W dniach od 3 do 5 czerwca 2022 roku, Centrum Nauki i Sztuki “Stara Kopalnia” w Wałbrzychu zmieni się w “kopalnię pełną motoryzacyjnych i muzycznych diamentów”. W jednym miejscu zbierzemy ludzi z całego Świata, by wspólnie doświadczyć niezwykłego połączenia wizji i fonii. Bodźców estetycznych dostarczą odwiedzającym niespotykane projekty motoryzacyjne, a słuchowych – ryk silników oraz czołowi artyści polskiej sceny muzycznej.

Geneza Black Diamonds

Pomysłodawcami eventu jest dwójka przyjaciół, których połączyła wspólna pasja do samochodów, a ich drogi od lat krzyżowały się podczas licznych imprez motoryzacyjnych. Mają na swoim koncie setki realizacji, a zmodyfikowane przez nich samochody można spotkać na całym świecie.

Wojciech Maląg – twórca marki Turismo – firmy specjalizującej się w produkcji innowacyjnych felg do samochodów klasy premium – zarówno tych na indywidualne zamówienie, jak i felg produkowanych masowo.

Michał Sokal – twórca marki SR66 – firmy tworzącej od podstaw pakiety stylistyczne (tzw. body kity) do samochodów takich jak Lamborghini, Porsche, Mercedes-Benz oraz Audi.

Black Diamonds to wyjątkowy event łączący ze sobą dwa na pozór różne światy: motoryzację oraz muzykę. Będa się one jednak konksekwentnie przenikać przez cały czas trwania wydarzenia.

Koncerty:
PRO8L3M, Pezet z Live Bandem i W.E.N.A.,

Pierwszego dnia (piątek, 3 czerwca 2022) zaserwujemy naszym odwiedzającym i wystawcom trzy koncerty hip-hopowe! Koncert otwarcia zagra dla Was W.E.N.A., natomiast dwa kolejne koncerty zagrają obecnie najpopularniejsi w Polsce wykonawcy: PRO8L3M oraz Pezet z live bandem (muzyka na żywo) . O piątkową oprawę muzyczną i warm-up zadba niezawodny DJ Creon!

Afferparty: DJ Neevald

Sobotnią noc umili nam muzyka house! Black Diamonds Afterparty, to impreza zoorganizowana specjalnie dla wystawców, sponsorów oraz VIPów. Postindustrialna Sala Łańcuszkowa na czas eventu zamieni się w Klub Muzyczny: z miejscem do tańczenia, barem oraz miejscem do relaksu.

Gwiazdą wieczoru będzie DJ Neevald, wielokrotnie nazywany „ojcem muzyki house w Polsce” . Możecie go kojarzyć jako prezentera RMF Maxxx, jedynego Polaka rezydującego na Ibizie, czy chociażby jako wieloletnią gwiazdę największego festiwalu w Polsce – Sunrise!

Wystawa samochodowa

W ujęciu motoryzacyjnym Black Diamonds to wystawa skupiająca w jednym miejscu rzadko spotykane na polskich drogach samochody, które, możemy podzielić na trzy STREFY:

SAMOCHODY: STREFA EGZOTYKÓW

Pojazdy, które większość osób może podziwiać jedynie na okładkach gazet, w telewizji czy Internecie bedą dostępne dla zwiedzających na wyciągnięcie ręki.

SAMOCHODY: STREFA TUNINGU

Projekty, które przeszły ekstremalną przebudowę – zaczynając od zmodyfikowanych karoserii, poprzez zawieszenia, układy wydechowe, spersonalizowane felgi, kończąc na niecodziennych wnętrzach.

SAMOCHODY: STREFA YOUNGTIMERÓW

Samochody, które stały się już tzw. “nowymi klasykami” czyli egzemplarze z lat 70, 80, 90 ubiegłego wieku. Najczęściej zachowane w stanie kolekcjonerskim, lub z wyczuciem zmodyfikowane.

Podczas eventu na terenie Starej Kopalni pojawi się blisko trzysta samochodów, które obejrzeć przyjedzie ponad dwadzieścia tysięcy odwiedzających z całego świata.

Akcja charytatywna: #TURBOPOMOC

Pierwszego dnia (piątek, 3 czerwca 2022) zaserwujemy naszym odwiedzającym i wystawcom dwa koncerty hip-hopowe najpopularniejszych w Polsce wykonawców: Pro8l3m oraz Pezet z live bandem (muzyka na żywo). Support zagra W.E.N.A., a o piątkową oprawę muzyczną i warmup zadba DJ Creon!